top of page
IMG_1180tak - Kopia - Kopia.jpg

Sprzedaż nieruchomości

Jak dzisiaj wygląda sprzedaż nieruchomości z perspektywy właściciela mieszkania?

1) Po wystawieniu ogłoszenia dzwonią sami pośrednicy, chcący namówić właściciela do współpracy. Cla niezorientowanego właściciela mieszkania może się okazać katastrofą. Dlaczego? Wyobraź sobie, że jesteś osobą, która chce kupić mieszkanie i widzisz to samo ogłoszenie w 3-4 różnych biurach, z różnymi zdjęciami, czasem wykluczającymi się opisami, różnymi cenami. 

Co sobie wtedy o tym myślisz?

Komuś bardzo zależy na sprzedaży tego mieszkania, dlatego podjął współpracę z wieloma biurami, a pomimo tego nikt się nie chce zdecydować na jego zakup. Być może przyczyną są wady prawne, wady techniczne, uciążliwe sąsiedztwo, niebezpieczna okolica... Jeżeli nasze ogłoszenie wywołuje takie odczucia, to nici ze sprzedaży.

Dlatego też lepiej podjąć współpracę z jednym wybranym przez siebie biurem nieruchomości.

2) Samodzielna sprzedaż mieszkania wymaga od właściciela bycia dostępnym pod telefonem i dyspozycyjnym do przeprowadzania prezentacji o różnych godzinach i przez większość tygodnia. Kiedy sprzedaż się przeciąga, a właściciel jest już zmęczony odbieraniem telefonów i prezentacjami, to każda wytknięta wada podczas prezentacji, setny raz zadane to samo pytanie powodują taki irytację i frustrację.

Naginamy swoje obowiązki zawodowe i zmieniamy swoje plany prywatne, a w zamian nie otrzymujemy sprzedaży, tylko co raz większą irytacją i zmęczenie całą tą sprzedażą.

3) Nieuchronnie zbliżający się termin do kiedy potrzebujemy sprzedać nieruchomość może powodować włączenie się paniki, przez którą właściciel bardzo łatwo ulega wpływom negocjacji i obniża cenę dużo niżej, niż wcześniej planował. 

 

Tym samym traci dziesiątki tysięcy złotych, które można by normalnie uzyskać, kiedy ta sprzedaż byłaby zaplanowana z uwzględnieniem realnych cen transakcyjnych z aktów sprzedaży podobnych nieruchomości w okolicy, przygotowaniem nieruchomości i stworzeniem ogłoszenia wzbogaconego w video i rzut nieruchomości, aby zainteresować ludzi bardziej już na poziomie ogłoszenia.

Zbierając to wszystko w jedną całość stworzyliśmy specjalnie dedykowaną usługą pośrednictwa w sprzedaży przygotowaną specjalnie pod dzisiejsze czasy.

Polega ona na tym, że:

1) Ogłoszenie jest przygotowywane kompletnie przez jedno biuro nieruchomości, aby nie wprowadzać chaosu na portalach ogłoszeniowych i nie wzbudzać niepotrzebnych podejrzeń u kupujących. Zdjęcia są robione w przemyślany sposób, aby uwydatnić atuty nieruchomości, pokazać przestrzeń i światło, zamiast robić zdjęcia po zmroku słabą lustrzanką lub telefonem.

2) Ściągamy z właściciela obowiązek kontaktu z potencjalnymi klientami i innymi biurami nieruchomości, umawianiem spotkań i odbywaniem prezentacji, aby nie narażać transakcji na wysypanie się z powodu zmęczenia materiału przez właściciela i żeby osoba chętna do zakupu mogła poczuć się bardziej swobodnie w mieszkaniu, a nie jak intruz, który nie wie czy może sobie pozwolić na otworzenie szafy czy mebli kuchennych, aby po prostu sprawdzić czy jest tam tyle przestrzeni, aby pomieścił się ze swoimi rzeczami.

3) Przygotowujemy raport cenowy sprzedanych podobnych nieruchomości w okolicy w ostatnim czasie, aby móc zaprojektować plan sprzedaży, który ma twarde podstawy, aby zamknąć się wyznaczonym terminie i w możliwie jak najwyższej cenie.

Jak wygląda współpraca przy sprzedaży krok po kroku?
 

1. Bezpłatna konsultacja telefoniczna.

2. Spotkanie na żywo lub on-line (jeżeli jesteś za granicą lub nie masz możliwości przyjechać do Wrocławia) oraz podpisanie umowy.

3. Zaprojektowanie planu sprzedaży.

4. Przygotowanie zdjęć, video i innych materiałów marketingowych.

5. Prezentacje nieruchomości.

6. Prowadzenie negocjacji z klientami oraz przygotowanie dokumentów do sprzedaży.

7. Umówienie wizyty u notariusza i wsparcie podczas podpisywania aktu sprzedaży oraz przekazanie nieruchomości wraz z przygotowaniem protokołu zdawczo-odbiorczego.

Najczęściej zadawane pytania:
 

1. Jakie jest aktualne zainteresowanie nieruchomością w danej okolicy?

Zainteresowanie nieruchomością zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, stan nieruchomości, cena i dostępność podobnych nieruchomości w danej okolicy. Biuro nieruchomości może pomóc w określeniu aktualnego zainteresowania nieruchomością w danej okolicy.

2. Jak kształtują się aktualne ceny nieruchomości?

Aktualne ceny nieruchomości zależą od wielu czynników konkretnej nieruchomości, takich jak lokalizacja, stan nieruchomości, metraż, rok budowy, etap cyklu koniunkturalnego, a także konkurencyjna ilość podobnych nieruchomości na sprzedaż w tej okolic. Biuro nieruchomości może przeprowadzić wycenę nieruchomości, korzystając z różnych narzędzi i metod.

3. Jakie kroki trzeba podjąć, aby sprzedać nieruchomość?

Aby sprzedać nieruchomość, trzeba przede wszystkim określić cenę, udostępnić ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości, przeprowadzić prezentację nieruchomości potencjalnym kupującym, przygotować i złożyć wszystkie niezbędne dokumenty, a także podpisać umowę sprzedaży u notariusza.

4. Jakie formalności trzeba załatwić przed sprzedażą nieruchomości?

Przed sprzedażą nieruchomości trzeba przygotować i złożyć wszystkie niezbędne dokumenty wymagane przez notariusza. Dokumenty te będą się różnić w zależności od sytuacji sprzedającego, a także samej nieruchomości. Czynniki, które mają na to wpływ, to np.: czy mieszkanie było kupione na kredyt hipoteczny, czy zostało nabyte w drodze spadku, czy jest więcej niż jeden właściciel, czy jest nieruchomość gruntowa (np. działka zabudowana domem) czy mieszkanie, a jeżeli mieszkanie to czy pełna własność czy spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, z księgą czy bez księgi wieczystej.

Dokumenty, które zawsze potrzeba przygotować to:

  • podstawa nabycia (akt notarialny nabycia nieruchomości w drodze kupna, darowizny lub spadku),

  • zaświadczenie o ilości zameldowanych osób w lokalu,

  • dokument o braku zaległości z tytułu czynszu oraz opłat eksploatacyjnych lub o wysokości zadłużenia.


5. Jakie są koszty związane z sprzedażą nieruchomości?

Koszty związane z sprzedażą nieruchomością mogą obejmować podatek od sprzedaży nieruchomości, opłaty notarialne, opłaty za pośrednictwo, koszty przygotowania dokumentów oraz inne koszty związane z przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży.

6. Jak długo może potrwać proces sprzedaży nieruchomości?

Czas trwania procesu sprzedaży nieruchomości zależy od wielu czynników, takich jak popularność nieruchomości, cena, dostępność podobnych nieruchomości w danej okolicy, a także od ilości potencjalnych kupujących. Może to trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

 

7. Ile kosztuje usługa pośrednictwa w sprzedaży?

Opłata za usługę pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości różni się w zależności od lokalizacji nieruchomości, stopnia skomplikowanie transakcji, wartości nieruchomości oraz zakresu usług, jakie mają być świadczone. Wynagrodzenie za wszystkie czynności konieczne do skutecznej sprzedaży nieruchomości w dobrej cenie zawsze są ustalane indywidualnie z właścicielem mieszkania. Opłata ta uiszczana jest najczęściej dopiero w momencie znalezienia kupca i sprzedaży mieszkania, kiedy pieniądze ze sprzedaży już wpłynęły na konto.

Co dalej?

Wypełnij poniższy formularz, aby umówić się na niezobowiązującą rozmowę, aby dowiedzieć się więcej.

Wypełnij formularz, aby umówić się na niezobowiązującą rozmowę
o sprzedaży Twojej nieruchomości.

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page