top of page
  • Zdjęcie autoraMateusz Kowalski

Jak sprzedać mieszkanie z najemcą?

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie, w którym jest obecny najemca, istnieje kilka kroków, które należy wziąć pod uwagę:

  1. Sprawdź umowę najmu: Przede wszystkim sprawdź, czy umowa najmu zawiera zapis dotyczący sprzedaży mieszkania. Jeśli tak, upewnij się, że postępujesz zgodnie z warunkami umowy.

  2. Skontaktuj się z najemcą: Jeśli umowa najmu nie zawiera zapisów dotyczących sprzedaży mieszkania, należy poinformować najemcę o planowanej sprzedaży. Możesz to zrobić drogą mailową lub telefoniczną.

  3. Ustal warunki najmu po sprzedaży: Jeśli najemca chce pozostać w mieszkaniu po sprzedaży, należy ustalić warunki najmu z nowym właścicielem. Może to obejmować zmianę ceny najmu lub innych warunków umowy. Niezależnie od wyniku negocjacji nowych warunków, nowy właściciel wstępuje w stosunek najmu z mocy prawa. Nie musi dokonywać dodatkowych czynności prawnych w stosunku do najemcy. Umowa najmu pozostaje bez zmian. Dokonuje się jedynie zmiana osoby wynajmującej.

  4. Zawrzyj umowę sprzedaży: Ostatnim krokiem jest zawarcie umowy sprzedaży mieszkania. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić warunki umowy i upewnić się, że wszystko jest zgodne z prawem.

Pamiętaj, że w przypadku sprzedaży mieszkania z najemcą ważne jest, aby postępować zgodnie z prawem i uczciwie wobec najemcy. Może to pomóc uniknąć problemów później i zapewnić sprawny przebieg transakcji. Jeżeli ten temat Cię zainteresował i pojawiły się pytania, na które nie znalazłeś/aś odpowiedzi w tekście powyżej, to zapraszam na bezpłatną konsultację telefoniczną. Zajmuję się sprzedażą nieruchomości na terenie Wrocławia. Jak wygląda współpraca w tym zakresie można przeczytać na stronie sprzedaż nieruchomości.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page