top of page
  • Zdjęcie autoraMateusz Kowalski

Jak uzyskać najlepszą cenę za swoje mieszkanie? Te porady ci w tym pomogą!


Jeśli chcesz sprzedać swoje mieszkanie szybko i za dobrą cenę, ważne jest dokładne przygotowanie nieruchomości do transakcji. Oto kilka trików, które pomogą ci to osiągnąć:


1. Przygotuj mieszkanie do sprzedaży. Przed prezentacją mieszkania ważne jest dokładne posprzątanie i przewietrzenie mieszkania, aby był ładny zapach zaraz po wejściu i zrobić na potencjalnych kupujących jak najlepsze pierwsze wrażenie.


2. Dostosuj mieszkanie do gustów potencjalnych kupujących. Mieszkanie powinno być zaprezentowane w taki sposób, aby przypadło do gustu jak największej liczbie potencjalnych kupujących, a nasze hobby, pomimo iż dla nas może być bardzo ciekawe, to dla potencjalnego kupującego może nie być atrakcyjne oglądanie każdego pomieszczenia z wywieszonymi na ścianach trofeami łowieckimi, szalikami piłkarskimi lub rozwieszoną bielizną na suszarkach na pranie.


3. Popraw drobne usterki. Przed prezentacją mieszkania ważne jest poprawienie drobnych usterek, takich jak przepalone żarówki, opadające na zawiasach fronty szafek kuchennych, zatkane i brzydko pachnące odpływy wody, ułamane klamki i uchwyty.


4. Przygotuj dokumenty. Przed prezentacją mieszkania ważne jest przygotowanie wszystkich potrzebnych dokumentów, takich jak podstawa nabycia (np. akt notarialny) lub chociaż numer Księgi Wieczystej.


5.Skutecznie reklamuj mieszkanie. Aby przyciągnąć potencjalnych kupujących, ważne jest skuteczne reklamowanie mieszkania, np. poprzez umieszczenie ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych, Facebook'u, Instagram'ie czy YouTube.


6. Negocjuj cenę. Aby uzyskać jak najlepszą cenę za swoje mieszkanie, ważne jest umiejętne prowadzenie negocjacji z potencjalnymi kupującymi. Ważne jest przygotowanie argumentów za swoją ceną, jak i wysłuchanie propozycji kupującego i rozważenie ewentualnego obniżenia ceny.


7. Zadbaj o atrakcyjne zdjęcia mieszkania. W dzisiejszych czasach, wiele osób szuka nieruchomości przez Internet. Zdjęcia mieszkania powinny być atrakcyjne, dobrze oświetlone i pokazywać mieszkanie z różnych perspektyw. Dobrze jest wzbogacić ogłoszenie o rzut nieruchomości lub video z prezentacji mieszkania.

8. Skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Jeśli masz wątpliwości co do sprzedaży swojego mieszkania, skorzystaj z pomocy profesjonalisty, takiego jak agent nieruchomości czy prawnik specjalizujący się w tej dziedzinie. Mogą oni pomóc w przygotowaniu dokumentów, negocjacjach cenowych i przeprowadzeniu prezentacji mieszkania.


9. Bądź elastyczny. Sprzedaż mieszkania może zająć trochę czasu, więc ważne jest zachowanie cierpliwości i pozostanie otwartym na różne propozycje i negocjacje z potencjalnymi kupującymi. Może się okazać, że dzięki temu sprzedasz mieszkanie za lepszą cenę i w krótszym czasie niż się spodziewałeś. Jeżeli ten temat Cię zainteresował i pojawiły się pytania, na które nie znalazłeś/aś odpowiedzi w tekście powyżej, to zapraszam na bezpłatną konsultację telefoniczną. Zajmuję się sprzedażą nieruchomości na terenie Wrocławia. Jak wygląda współpraca w tym zakresie można przeczytać na stronie sprzedaż nieruchomości.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page