top of page
  • Mateusz Kowalski

Jak wycenić mieszkanie? Jak oszacować cenę mieszkania na sprzedaż?

Aby oszacować cenę mieszkania na sprzedaż, można zastosować kilka różnych metod. Oto 3 sposoby:

  1. Metoda porównawcza: polega ona na porównaniu ceny mieszkania do cen podobnych mieszkań w okolicy. Pod uwagę należy wziąć czynniki takie jak wielkość mieszkania, liczba pokoi, rok budowy i lokalizację. Można skorzystać przy tym z danych dostępnych w serwisach internetowych z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań, zasięgnąć opinii rzeczoznawcy lub pośrednika sprzedaży nieruchomości.

  2. Metoda kosztowa: ta metoda polega na oszacowaniu ceny mieszkania na podstawie kosztów, jakie poniosło się na jego zakup lub budowę. Można uwzględnić koszty materiałów budowlanych, robocizny i innych wydatków związanych z nieruchomością.

  3. Metoda zdyskontowania przyszłych przepływów pieniężnych: ta metoda polega na oszacowaniu ceny mieszkania na podstawie przewidywanych przepływów pieniężnych z nieruchomości w przyszłości. Można uwzględnić przewidywane dochody z najmu oraz inne korzyści finansowe związane z posiadaniem mieszkania.

Pamiętaj, że każda z tych metod ma swoje wady i zalety, dlatego warto rozważyć kilka różnych opcji i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom. Jeżeli ten temat Cię zainteresował i pojawiły się pytania, na które nie znalazłeś/aś odpowiedzi w tekście powyżej, to zapraszam na bezpłatną konsultację telefoniczną. Zajmuję się sprzedażą nieruchomości na terenie Wrocławia. Jak wygląda współpraca w tym zakresie można przeczytać na stronie sprzedaż nieruchomości.

bottom of page